دنیای فناوری و کامپیوتر

تاریخ: شنبه 27 اسفند 1390 ساعت: 08:02 بازدید: 149 نویسنده: احمدی

 

Password1 محبوب‌ترین رمز عبور شرکت‌های تجاری

 

 

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، قبل از هر چیز مطمئن شوید که نه خودتان و نه کارمندان شرکت‌تان، رمز عبور ساده‌ای نظیر Password1 را به‌عنوان گذواژه اصلی خود انتخاب نکرده باشید چرا که به‌تازگی external link طبق ادعای شرکت امنیتی Trustwave، بخش بزرگی از کارمندان سازمان‌ها و شرکت‌ها، بنا به دلایل مختلف از این رمز عبور محبوب استفاده می‌نمایند.

Password1-dailymail.jpg

بیش از ۵ درصد از کاربران کامپیوتر، این رمز عبور را به‌دلیل داشتن حروف بزرگ، عدد و تعداد کاراکتر کافی جهت مصرف در برنامه‌ها و سرویس‌های مختلف انتخاب کرده‌اند. هر چند که ممکن است انتخاب این رمز عبور در مقایسه با محبوب‌ترین رمز عبور دنیا، یعنی password امنیت بیشتری داشته باشد، اما مطمئنا بازنگری بیشتری را از سوی افراد جهت انتخاب واژه‌ها و عبارات امن‌تر برای این موضوع می‌طلبد.

از طرفی، یکی از مشکلات دنیای مدرن امروزی در کشورهای جهان اول، بحث تعدد رمزهای عبور و به‌یاد سپاری آن‌هاست؛ موضوعی که اغلب افراد سعی می‌کنند با پایین آوردن امنیت خود و انتخاب رمزهای عبور یکسان برای سایت‌ها و سیستم‌های مختلف، همواره آن‌ها را به یاد بسپارند.

آیا شما هم رمزهای عبوری زیادی را باید به‌خاطر بسپارید؟ به‌نظر شما می‌توان با توجه به فرضیه بالا، رمزهای عبوری به این شکل را برای کابردهای کلی انتخاب نمود؟


 


پسوردها پسوردها پسوردها پسوردها پسوردها امتیاز : 926 دیدگاه(0)

تاریخ: شنبه 27 اسفند 1390 ساعت: 08:01 بازدید: 165 نویسنده: احمدی

 

گوگل در کم‌تر ۲۴ ساعت، حفره امنیتی مرورگر کروم را اصلاح کرد

 

 

سال گذشته، گوگل کروم تنها مرورگری بود که هیچ‌کس موفق نشد در رقابت‌های مشهور Pwn2Own آن‌را هک کند. رکوردی که امسال با در نظر گرفتن جایزه ۱ میلیون دلاری این شرکت در مراسم Pwnium، توسط Sergey Glazunov، دانشجو و هکر روسی شکسته شد و مبلغ ۶۰ هزار دلار را نصیب او کرد.

chrome_devs-pwin.jpg

نکته جالب ماجرا، عملکرد سریع گوگل در رفع این حفره امنیتی بود. این شرکت پس از اطلاع از شیوه نفوذ به مرورگر خود و همکاری هکر جوان توانست در عرض کم‌تر از ۲۴ ساعت، این ایراد را برطرف نماید. به محض انجام این کار، گوگل به‌صورت خودکار آپدیت جدیدی را برای مرورگر کروم ارائه داد تا کاربران را از بابت این مشکل در امان نگاه دارد.

متن‌باز بودن مرورگر کروم و قابلیت به‌روز رسانی خودکار آن باعث می‌شود تا در چنین شرایطی، کاربران بلافاصله از خطرات احتمالی‌ای که آن‌ها را تهدید می‌کند، مراقبت شوند. گوگل اطلاعات کاملی را در این رابطه در وبلاگ خود منتشر کرده است که می‌توانید آن‌را از این آدرس external link مشاهده کنید.


 


گوگل-کروم گوگل-کروم گوگل-کروم گوگل-کروم گوگل-کروم امتیاز : 828 دیدگاه(0)

تاریخ: شنبه 27 اسفند 1390 ساعت: 07:55 بازدید: 187 نویسنده: احمدی

مفاهیم بازاریابی: بازاریابی چیست؟

معادل فارسی انتخاب شده برای لغت Marketing بازاریابی است اما مفهموم این کلمه چیزی فراتر از فرایندی است که در بخش فروش رخ می‌دهد. در واقع باید بازاریابی را با عبارتی همچون تشخیص نیاز بازار و جا انداختن محصول در بازار جایگزین کرد.

اما واقعاْ بازاریابی چه فرایندهایی را شامل شده و در یک مدل کسب و کار چه وظایفی بر عهده دارد؟

 

 

باید بگوییم که پاسخ این سوال به ساختار سازمان و کسب و کار مورد بحث بستگی دارد. هنگام تحلیل یک کسب و کار باید به این موضوع توجه داشته باشیم که با چه مشتریانی سر و کار داریم؟ با چه رقبایی باید دست و پنجه نرم کنیم؟ سطح انتظارات از صنعت ما در چه حدی می‌باشد؟ و به طور کلی هدف ما از ورود به صنعت مورد نظر چیست؟

به طور کلی می‌توان چند فلسفه کلی مدیریت بازار را تعریف کرد که چارچوبی برای پاسخ سوالات ما فراهم می‌کند:

 • خط مشی تولید: فرض کرده‌ایم که تقاضای زیادی برای محصول وجود داشته و فقط باید بر تولید متمرکز شویم.
 • خط مشی محصول: در بازار تقاضا برای محصولی که کیفیت بالا و قیمت مناسنبی داشته باشد وجود دارد.
 • خط مشی فروش: کافی است از روشهای تبلیغات و معرفی خوبی استفاده کنیم تا تمام محصول تولید شده را به فروش برسانیم.
 • خط مشی بازاریابی: ابتدا باید نیاز مشتری را درک کرده و بر اساس آن محصولی تولید کنیم که نیازهای او را به بهترین شکل ارضا کرده و برایش ارزشی بالاتر از رقبا داشته باشد.
 • خط مشی بازاریابی اجتماعی: علاوه بر نیاز فعلی مشتری ، باید نتایج دراز مدت عرضه محصول و فعالیتهای بازاریابی را نیز در نظر گرفته و به رفاه و سعادت جامعه بیندیشیم.

اگر به تاریخ کسب و کارها نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که روند تکامل این خط مشی‌ها با روند توسعه کسب و کارها همخوانی دارد. با انتقلاب صنعتی و  توسعه مفهوم تولید انبوه، خط مشی‌های تولید و محصول مطرح شدند. اما به تدریج شرکتهای مختلفی وارد بازار شده و تولید انبوه، ارزش خود به عنوان مزیت رقابتی را از دست داد. بنابراین شرکتها مجبور شدند با تمرکز بر روشهای فروش و تبلیغات جدید، محصولات تولید شده را به فروش برسانند.

اما در عصر حاضر، دیگر روشهای فروش و تبلیغ هم کارایی گذشته را به عنوان مزیت استراتژیک از دست داده اند و تنها افرادی موفق می‌شوند که ارزشی برتر در اختیار مشتریان بگذارند؛ چیزی که از نظر مشتریان دارای ارزش است، نه شرکت.

بنابراین، بازاریابی بیش از پیش نقشی اساسی در کسب و کارها پیدا کرده و در بازار رقابتی امروز نمی‌توان صرفاً با تکیه بر سرمایه، روشهای تولید انبوه، رانتهای اقتصادی و سیاسی، و حتی انحصار در بازار کسب و کاری را اداره کرده و به موفقیت دست یافت.


بازار-یابی بازار-یابی بازار-یابی بازار-یابی بازار-یابی امتیاز : 854 دیدگاه(0)

تاریخ: شنبه 27 اسفند 1390 ساعت: 07:53 بازدید: 198 نویسنده: احمدی

راز موفقیت

 

بیشتر ما سخت کوش، با استعداد و ماهر هستیم ولی موفق نیستیم. این مهم نیست که چه کار می‌کنیم مهم این است که آن کار را چطور انجام می‌دهیم.

رفتار شما، انتخاب روش درست انجام کار و اخلاقیات کاری در به دست آوردن موفقیت مهم هستند. همه‌ی ما خواهان موفقیت هستیم ولی گویی سرنوشت برای ما این طور نمی‌خواهد و این مسئله مربوط به شانس یک فرد است ولی حقیقت این است که برخی خصوصیات ذاتی بشر است که منجر به موفقیت می‌شود.

اگر در برخی از عادت‌های افراد موفق دقیق شویم ویژگی‌های مشترک و عادت‌های خاصی را در آنها مشاهده می‌کنیم که اگر ما هم از آن بهره بگیریم به موفقیت می‌رسیم.

افراد موفق پرحرارت هستند

 موفقیت کاملاً به خاطر شانس یا کار سخت نیست. بلکه نیاز به عشق در آن کار دارد. اگر عشق در کار داشته باشند ، فرد سخت کوش،منضبط و ثابت قدم می‌شود. اگر شما حرارت و هیجان را در کار خود دخیل کنید موفق می‌شوید.

 به خوبی تصمیم گیری می‌کنند

 حقیقت این است که موقعیت‌ها می‌آیند و به سرعت هم می‌روند. افراد موفق در تصمیم گیری سریع عمل می‌کنند و میدانند ممکن است کاری ریسک دار باشد ولی شکست ها باعث می‌شوند که دیگر آن اشتباه را دوباره تکرار نکنند. آنها از بینش خود استفاده کرده و اقدام به کاری می‌کنند. اشتباه و شکست بخشی از زندگی است. بیشتر افراد موفق با موفقیت زاده نشده اند، ممکن است بیشتر دچار شکست شده باشند تا موفقیت ولی از شکست ها درس می‌گیرند.

دور افراد بزرگ اطرافشان گرد می‌آیند

 موفقیت یک عمل انفرادی نیست، بلکه نیازمند یک تلاش گروهی از افراد هم عقیده است. با بهره گیری از آرزوهای خوب خود و راهنمایی کسانی که واقعاً با شما خالص و صادق هستند راه موفقیت راحت‌تر و آسان‌تر به دست می‌آید. دوستانی بیابید که واقعاً موفقیت شما را می‌خواهند.

افراد موفق خود را باور دارند

 افراد موفق با شکست ها بی کار نمی‌نشینند آنها همیشه خوش بین بوده و به ارزش خود واقفند. آنها از توانایی‌ها و پتانسیل و انرژی پنهان خود آگاهند. آنها به شیوه مثبتی با خود کنار می‌آیند.

افراد موفق تمرکز دارند

 افراد موفق هدف را در پیش روی خود می‌گزارند و تمام انرژی خود را صرف دست یابی به آن هدف می‌کنند. آنها سعی نمی کنند کارهای مختلف را امتحان کنند و به قول معروف همه کاره و هیچ کاره نیستند. آنها تمام وقت و انرژی خود را روی یک هدف می‌گزارند. این عادت‌ها را در زندگی خود به کار ببندید تا شما هم در بین افراد موفق قرار گیرید.


امتیاز : 818 دیدگاه(0)

تاریخ: شنبه 27 اسفند 1390 ساعت: 07:51 بازدید: 142 نویسنده: احمدی

بازاریابی از طریق ایمیل، بازاریابی ایمیلی

بازاریابی از طریق ایمیل بخشی از بازاریابی اینترنتی است که خود بخشی از تجارت الکترونیک محسوب می شود. بازاریابی از طریق ایمیل که به بازاریابی ایمیلی (Email Marketing) نیز مشهور است یکی از ابزارهای قدرتمند برای معرفی هدفمند محصولات و یا خدمات برای هر کسب و کار بشمار می آید. 
بازاریابی از طریق ایمیل از نوع بازاریابی مستقیم محسوب می شود و پیام خود را از طریق ایمیل (پست الکترونیک) به مخاطبان هدف ارسال می کند. 
کاربرد بازاریابی از طریق ایمیل:

 • ارسال پیام برای مشتریان قبلی برای بالا بردن حس اعتماد و وفاداری آنها
 • ارسال پیام برای مشتریان جدید و دعوت از آنها برای خرید خدمات و محصولات جدید
 • ارسال بنرهای تبلیغاتی به همراه ایمیل های ارسالی شرکت های دیگر به مشتریانشان
 • و بطور کلی هرگونه ارسال ایمیل در اینترنت به منظور ترغیب مشتریان به استفاده از کالا و یا خدمات


بازرایابی از طریق ایمیل (بازاریابی ایمیلی) بسایر ارزان و مقرون به صرفه است.


بازاریابی بازاریابی بازاریابی بازاریابی بازاریابی امتیاز : 816 دیدگاه(0)

تاریخ: پنجشنبه 11 اسفند 1390 ساعت: 10:41 بازدید: 220 نویسنده: احمدی

۷ تکنیک SEO که کمتر از ۱۵ دقیقه زمان لازم دارند

همانطور که می‌دانید بهینه‌سازی سایت‌ها برای موتورهای جستجو یا همان SEO استفاده از مجموعه‌ راه‌کارهایی است برای بهتر یافته شدن سایت توسط موتورهای جستجو. دانستن این تکنیک‌ها خود نیاز به زمان بسیاری دارد اما برای وبمسترها بسیار لازم و حیاتی است. در این نوشته با ۸ تکنیک ساده آشنا می‌شوید که اجرای آنها کمتر از ۱۵ دقیقه وقت شما را خواهد گرفت. 

۷ تکنیک سئو

 1. فایل robots.txt را بررسی کنید.
  با مراجعه به آدرس yoursitename.com/robots.txt این فایل را بررسی کنید. بطور خلاصه می‌توان گفت محتویات این فایل موتورهای جستجو را برای یافتن محتوی وب سایت راهنمایی می‌کنند. با استفاده از این فایل می‌توان دسترسی موتورهای جستجو را به بخشی از سایت مسدود کرد. گاهی مدیران سایت به دلایلی دسترسی به بخشی از سایت را محدود کرده و بعدها فراموش می‌کنند این محدودیت را از میان بردارند. با بررسی دوباره این فایل می‌توانید از پیش آمدن اینگونه مشکلات جلوگیری کنید. 
   
 2. CTR هر صفحه را بررسی کرده آنها را اصلاح کنید.
  با استفاده از Google Analytics مقدار CTR هر صفحه را بررسی کرده و صفحاتی را که مشکل دارند بررسی کرده و آنها را اصلاح کنید. 
   
 3. با www یا بدون آن٬ مسئله این است.
  اگر سایت شما هم با استفاده از www دیده می‌شود و هم بدون آن باید بدانید که دچار یکی از شایع‌ترین مسائل Duplicate Content هستید. موتورهای جستجو از اینکه یک محتوی با دو آدرس در دسترس باشند خوششان نمی‌آید. برای رفع این مشکل باید از 301 Redirect استفاده کنید تا همه درخواست‌های با www به آدرس بدون آن Redirect شوند (یا برعکس).
   
 4. صفحاتی را که زیاد لینک شده‌اند را بررسی کنید.
  ممکن است پارسال از صفحه‌ای در سایت شما استقبال زیادی شده و سایت‌های زیادی به آن لینک کرده‌اند ولی شما این صفحه را همین چند وقت پیش پاک کرده‌اید. بدین ترتیب لینک‌های ورودی با خطای ۴۰۴ روبرو می‌شوند. با استفاده از ابزارهایی مانند Open Site Explorer می‌توانید این صفحات را بررسی کرده و مشکلات را حل کنید. 
   
 5. سایت را برای یافتن محتوی تکراری جستجو کنید.
  با استفاده از ابزار وبمستر گوگل سایت خود را برای یافتن عناوین یا صفحات تکراری جستجو کنید. دقت کنید که نباید به هیچ وجه سایت شما حاوی صفحات تکراری باشد.
   
 6. از سایت‌هایی که به شما لینک داده‌اند درخواست کنید Anchor لینک را تغییر دهند.
  ممکن است سایتهایی به شما لینک داده باشند٬ اما وقتی ماوس را بر روی لینک می‌برید نوشته ظاهر شده و یا به عبارت دیگر Anchor text نوشته‌ای باشد مانند: بیشتر بخوانید٬ ادامه مطلب٬ خرید کنید و ... . از این سایت‌ها بخواهید این عبارات را با عباراتی مربوط‌ تر عوض کنند.
   
 7. منوها و لینک‌ها را بررسی کنید.
  همه منوهای سایت را بررسی کنید. صفحاتی را که لینک شده‌اند بررسی کرده و از وجود نداشتن محتوی تکراری اطمینان حاصل کنید. با این کار حتی می‌توانید صفحاتی را که نیاز به Redirect دارند را نیز شناسایی کنید.

[منبع]


امتیاز : 1045 دیدگاه(0)

آخرین مطالب

یکشنبه 27 فروردین 1391
یکشنبه 27 فروردین 1391
یکشنبه 27 فروردین 1391
یکشنبه 27 فروردین 1391
دوشنبه 21 فروردین 1391

مطالب محبوب

یکشنبه 27 فروردین 1391
یکشنبه 27 فروردین 1391
دوشنبه 21 فروردین 1391
یکشنبه 27 فروردین 1391
یکشنبه 27 فروردین 1391

صفحات مطالب

1|2|3|4|5|6|7|8|9|